Doctor's Search

Çocuk Hastalıkları

Ünitemiz bünyesinde, çocukluk dönemine ait her türlü sağlık sorunuyla ilgili olarak poliklinik hizmetleri verilmektedir.
Çocuk hastalıkları bölümünde 0-14 yaş arasındaki çocuklar tedavi ediliyor. Bu yaş grubunda yer alan çocuklardaki hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılıyor.

Çocuk sağlığı açısından sürdürülen hizmetler kapsamında “koruyucu hekimlik” çalışmalarına büyük önem veriliyor. Buna bağlı olarak çocuklarımızın ileriye dönük sağlık sorunlarının kontrolü açısından aşılama çalışmaları titizlikle yürütülüyor.

Çocuk hastalıkları ve çocukların genel sağlığı, annenin tutum ve davranışlarıyla yakından ilgili olduğu için, annelik bilincinin gelişmesine ilişkin çalışmalara da önem veriliyor. Tip merkezimiz halkın bilinçlenmesine katkıda bulunmayı benimseyen genel stratejisi doğrultusunda, anne eğitimi ön planda tutuluyor.

Poliklinigimiz çalışmaları kapsamında, anne adayları ve anneler, hem kendi beslenmeleri hem bebeklerinin beslenmesi konusunda bilgilendiriliyor. Annelere ve anne adaylarına verilen eğitim çerçevesinde anne sütünün değeri, emzirmenin önemi ve çocuk sağlığına etkileri etraflıca anlatılıyor.

Tip merkezimiz cocuk hastaliklari polikiliniginde bütün çocuk hastalıklarının tanı ve tedavileri yapılmaktadir Ayrica

Bulaşıcı hastalıklar

Hepatit A (bulaşıcı sarılık)

Hepatit B

Kızamık

Kızamıkçık

Kabakulak

Difteri

Boğmaca

Tetanos

Çocuk felci

Menenjit

Ve bebeklik donemi hastaliklari da hizmet verilen hastaliklardir.